Foto: DELFI Aculiecinieks
Zināms, ka vairākās Eiropas valstīs ir atļauts krustojumā pagriezties pa labi, ja deg sarkanais luksofora signāls.

Pat Lietuvā daudzos krustojumos pie luksoforiem var redzēt zaļu bultiņu, kas atgādina vadītājiem, ka brīva krustojuma situācijā var griezties pa labi. Savukārt pie mums šāds manevrs nozīmē CSN pārkāpumu. Kaut gan, domāju, ka daudzi autovadītāji kaut reizi mūžā ir redzējuši, kā citi pie sarkanā pagriežas pa labi. Iemesls acīmredzams – pacietības trūkums.

Lūk, arī video, kurā redzami divi nepacietīgi autovadītāji, no kuriem pirmais vienkārši šķērso nepārtraukto līniju, bet otrs veic iepriekš aprakstīto manevru. Varbūt ekspertu komentārs palīdzēs saprast, kāpēc mums netiek sperts solis pretī šiem nepacietīgajiem autovadītājiem? Un vai Delfi lasītājiem pašiem arī ir nācies redzēt, kā kāds nogriežas pa labi pie sarkanā, vai, iespējams, pašiem tā izdarīt?


Rīgas domes Satiksmes departamenta komentārs:

Latvijā, tāpat kā citviet, ceļu satiksme tiek regulēta saskaņā ar Eiropas ekonomiskās komisijas Iekšzemes transporta komisijas „Konvenciju par ceļa zīmēm un signāliem”.

Konvencijā nosaka, ka krustojuma šķērsošana pie sarkanās gaismas signāla ir pieļaujama gadījumā, ja luksofors ir aprīkots ar papildsekciju, kas atļauj transportlīdzekļu kustību papildsekcijas bultas norādītajā virzienā, kas iedegta kopā ar luksofora sarkano vai dzelteno signālu. Šāds risinājums Rīgā ir īstenots vairākos ielu krustojumos, piemēram, Valmieras un Augusta Deglava ielu, Valdemāra ielas un Raiņa bulvāra, Stāmerienas un Džutas ielu, Čaka un Pērnavas ielu krustojumā, kā arī Brīvības ielas krustojumos ar Matīsa ielu, Raiņa bulvāri, Gustava Zemgala gatvi un Ropažu ielu.

Luksofori ar minētajām papildsekcijām tiek aprīkoti izvērtējot gan satiksmes intensitāti, gan gājēju plūsmu krustojumā, lai manevra veikšana neradītu satiksmei bīstamas situācijas.

DELFI Aculiecinieks turpina projektu "Ceļu reportieris". Šoreiz vairāk uzmanību pievērsīsim satiksmes drošībai un aculiecinieku vērojumus lūgsim komentēt Valsts policijas ekspertiem.

Ja arī jūs vēlaties iesūtīt reportāžu "Ceļu reportierim", rakstiet uz e-pastu aculiecinieks@delfi.lv vai reģistrējieties un izmantojiet Aculiecinieka satura iesūtīšanas formu. Labāko reportāžu autori tiks pie vērtīgām balvām. Vairāk par "Ceļu reportiera" projektu lasiet šeit. Vairāk par reportāžu publicēšanas noteikumiem uzzināsiet šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!